Kolarskie Sokoły na podium

25 września 2023 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

Bardzo dobrą passę kontynuują zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, którzy wystartowali w dwóch wyścigach w ramach kolarskiej Ligi UKS województwa kujawsko – pomorskiego.

W sobotę 09 września br. do rywalizacji w Świeciu nad Osą przystąpiła dwunastoosobowa reprezentacja „biało – niebieskich”. Wyniki przedstawiają się następująco: w kategorii młodzik 9 miejsce wywalczył Wojciech Bukalski, tuż za nim finiszował Dawid Lewandowski . Wśród młodziczek 10 miejsce wywalczyła Amelia Mańska, 12 była Wiktoria Mańska, Nikola Nowakowska i Amelia Falkowska wywalczyły odpowiednio 13 i 24 miejsce. Nasi żacy Arkadiusz Dulnikowski i Florian Błaszkiewicz finiszowali
w peletonie na 27 i 28 pozycji. W kategorii żakini Urszula Ostrowska i Małgorzata Sekuła zajęły odpowiednio 12 i 13 pozycję.

Następnego dnia nasi zawodnicy walczyli w wyścigu ze startu wspólnego rozegranego w Januszkowie k. Żnina. Wiele emocji przyniósł nam wyścig kategorii młodzik, gdzie Wojciech Bukalski był w trzyosobowej ucieczce dnia i ostatecznie wywalczył
3 miejsce finiszując z ponad 3 minutową przewagą nad peletonem, Dawid Lewandowski był 10. Wśród młodziczek po finiszu z peletonu Jagoda Dębińska wywalczyła 2 miejsce, na 6 pozycji zafiniszowała Amelia Mańska, 8 była Nikola Nowakowska, a 10 linię mety przekroczyła Wiktoria Mańska. Amelii Falkowskiej problemy zdrowotne na trasie nie pozwoliły ukończyć rywalizacji . Brawa za walkę dla wszystkich zawodników

Zadanie dofinansowano ze środków dotacji Gminy Kowalewo Pomorskie na 2023 rok.