Mistrzowskie kolarskie ściganie po raz piętnasty w Gminie Kowalewo Pomorskie

24 sierpnia 2023 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

W dniu 19 sierpnia br. UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo był organizatorem Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie w ramach kolarskiej ligi UKS.

Tropikalne warunki atmosferyczne nie odstraszyły uczestników i na starcie zlokalizowanej w Lipienicy w czterech kategoriach wiekowych stanęło 113 zawodników reprezentujących 23 kluby sportowe z województwa kujawsko – pomorskiego, łódzkiego, zachodnio – pomorskiego i warmińsko – mazurskiego.
Kolarze ścigali się na 8,8 km rundzie wiodącej po drogach Sołectw Lipienica, Bielsk, Szychowo i Chełmonie.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:
Kategoria żakini: Barbara Ersteniuk (ALKS Stal Grudziądz SK OSiR Golub -Dobrzyń);

Kategoria żak:  Stanisław Małkowski (UKS Copernicus Toruń CCC SMS Toruń);

Kategoria młodziczka: Zuzanna Pniewska (ALKS Stal Grudziądz UKS „Orion" Gmina Grudziądz);

Kategoria młodzik: Mateusz Rutkowski (WMKS Olsztyn).

Na najlepszą piątkę w każdej kategorii wiekowej czekały puchary i nagrody ufundowane przez współorganizatorów wydarzenia tj. Urząd Marszałkowski w Toruniu; Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie; Toruński Klub Kolarski „Pacific" w Toruniu.
Zawodnicy oraz goście posilali się żurkiem przygotowanym przez Firmę Polank z Kamionek i smakołykami przygotowanymi przez Zakład Usług Gastronomicznym Adam Arbart z Kowalewa Pomorskiego, a podniebienia osłodziły im ciasta przygotowane przez rodziców zawodników naszego klubu za które serdecznie dziękujemy.
Zmagania młodych adeptów obserwowali: Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Jacek Żurawski; Prezes Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific" Jarosław Szczepanowski, który jednocześnie reprezentował firmę Cereal Partners Poland, Prezes Kujawsko – Pomorskiego Związku Kolarskiego Michał Marszałkowski, dyrektorzy szkół, radni, sołtysi, trenerzy i rodzice.
16 osobowy zespół UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo zaprezentował się z bardzo dobrej strony i dzielnie walczył o jak najwyższe pozycje ku radości lokalnych kibiców. Zawodnicy trenerów Agnieszki Zielaskowskiej i Mariana Krych wywalczyli następujące miejsca:
Czołowe lokaty w swojej kategorii wiekowej wywalczyły młodziczki: Jagoda Dębińska  finiszowała na 3 miejscu, tuż za nią linię mety przekroczyła  Wiktoria Ćwiklińska, a  8 była  Nikola Nowakowska. Amelia Falkowska i Amelia Mańska wywalczyły odpowiednio 13 i 14 pozycję, a Wiktoria Mańska finiszowała na 17 miejscu (wszystkie SP Wielkie Rychnowo). Wśród 30 młodzików Wojciech Bukalski (SP Wielka Łąka) i Dawid Lewandowski (SP Pluskowęsy) wywalczyli 8 i 13 miejsce.
W kategorii żakini  12, 15 i 17 miejsce wywalczyły stawiające pierwsze kroki w kolarstwie Małgorzata Sekuła, Wiktoria Gąsiecka i Urszula Ostrowska (wszyscy SP Wielkie Rychnowo). W najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej tj. żak Ksawery Zieliński wywalczył 16 pozycję, a Florian Błaszkiewicz, Jan Rossek i Jakub Krywalski zdobyli kolejne cenne doświadczenie i sklasyfikowani zostali w trzeciej i czwartej dziesiątce.

Organizatorzy wyścigu kolarskiego serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli organizację wyścigu. Są to: