Jagoda Dębińska kolarską II Wicemistrzynią Polski

1 lipca 2023 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

W dniach 24-25 czerwca br. reprezentacja UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo wystartowała w szosowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Raszkowie. Nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z prawie 500 młodymi adeptami kolarstwa z całej Polski.

Pierwszego dnia rozegrano jazdę indywidualną na czas, podczas której rewelacyjnie spisała się Jagoda Dębińska, która z czasem 07.55,389 wywalczyła brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Polski Szkół Podstawowych w roczniku 2009. Z dobrej strony zaprezentowała się Nikola Nowakowska „wykręcając" 17 czas zawodów oraz Wojciech Matuszkiewicz, który wywalczył 25 pozycję.

Drugiego dnia rozegrano wyścigi ze startu wspólnego, gdzie zawodnicy z Gminy Kowalewo Pomorskie walczyli do ostatnich metrów o jak najwyższe lokaty. Dokonano także oficjalnego otwarcia Mistrzostw, gdzie nasza zawodniczka Jagoda Dębińska reprezentowała województwo kujawsko – pomorskie w poczcie sztandarowym.

W silnej, bardzo wyrównanej stawce zawodników w klasach V, VI i VII wyścigi ze startu wspólnego kończyły się finiszami z peletonu, gdzie naszym na końcówce zabrakło trochę „kolarskiego szczęścia". W głównych grupach na mecie zameldowali się: Jagoda Dębińska (8 miejsce); Wojciech Matuszkiewicz (15 miejsce); Nikola Nowakowska (19 miejsce); Amelia Falkowska (20 miejsce); Amelia Mańska (23 miejsce) i Dawid Lewandowski (32 miejsce). Ksawery Zieliński po kraksie nie ukończył rywalizacji.

Wielkie brawa dla całej ekipy, która spisała się na medal !!!!